Прием заказов
с 9-00 до 21-00

+38 (099) 339 48 99
+38 (098) 538 56 86
Заказать полис ОСАГО | Зеленая карта | Заказать просчет КАСКО | Страхование имущества | Медицинское страхование | Калькулятор автоцивилки |
Заказать полис ОСАГО Зеленая карта Заказать просчет КАСКО Акционные предложения дня Купить осаго онлайн
БЕСПЛАТНАЯ ДОСТАВКА ПОЛИСОВ ПО ВСЕЙ УКРАИНЕ»

Загальна інформація про ОСЦВА

Закон України “Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” (далі Закон) спрямований на забезпечення компенсації шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих внаслідок експлуатації наземних транспортних засобів на території України.

У разі скоєння водієм транспортного засобу (ТЗ) дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) відшкодування отримує інший учасник ДТП, якому нанесено шкоду. Водій та володілець транспортного засобу, які спричинили ДТП, не отримують відшкодування, але їх обов’язок перед потерпілими по відшкодуванню шкоди, у частині визначеній умовами договору, приймає на себе страхова організація, яка зазначена у полісі.

В більшості країн світу цей вид за формою є обов’язковим. Це обумовлюється кількома обставинами.

По-перше, експлуатація транспортного засобу є джерелом підвищеної небезпеки. Норми цивільного законодавства більшості країн світу визначають саме володільця транспортного засобу відповідальним за завдання шкоди здоров'ю або майну інших осіб (третіх осіб), крім випадків, коли дорожньо-транспортна пригода була наслідком дії непереборної сили або умислу потерпілого. Тобто, цивільна відповідальність володільця або водія транспортного засобу перед третіми особами настає майже завжди у випадках спричинення дорожньо-транспортної пригоди.

По-друге, такі цивільно-правові відносини стосуються всього суспільства, мають масовий характер, оскільки учасником дорожньо-транспортної пригоди потенційно може бути будь-хто.

По-третє, відсутність достатніх коштів у володільця (водія) транспортного засобу не забезпечує своєчасного та повного відшкодування шкоди потерпілому. В цьому розумінні саме механізм обов'язкового страхування цивільної відповідальності автовласників дозволяє створити надійну систему захисту як третіх осіб-потерпілих, так і власників транспортних засобів.

Багато людей ототожнює цей вид страхування із майновим страхуванням автомобіля КАСКО. Страхування КАСКО передбачає страхування автомобіля, яким володіє і керує покупець полісу. В даному виді страхування автовласник страхує своє майно, компенсацію від страхової компанії власник отримує у разі нанесення шкоди його автомобілю.
На сьогоднішній день власники автомобілів сприймають обов'язкове страхування як вид додаткового обов'язкового збору у вигляді страхових платежів. Пересічному автовласникові не завжди зрозумілий і сам об'єкт страхування — цивільна відповідальність власника транспортного засобу. Крім того, до моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди і настання цивільної відповідальності кожний водій вважає себе на дорозі «найкращим та найбезпечнішим».
Але коли водій стає винним у ДТП і він повинен виплачувати відшкодування постраждалій стороні, тоді й приходить розуміння необхідності цього виду страхування.
Таким чином, Закон забезпечує відшкодування третім особам, тобто, потенційним потерпілим. А також перекладає фінансовий тягар з плеч автовласників на страхові компанії, що є також захистом інтересів страхувальника (власника полісу).

Ліміти відповідальності страхової компанії.

Обов'язковий ліміт відповідальності страхової компанії за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 25 500 гривень на одного потерпілого (якщо кількість потерпілих більше 5, то на всіх розподіляється п'ятикратний розмір ліміту відповідальності). У випадку, якщо шкоду заподіяно життю та здоров'ю, страхова компанія відшкодує кожному потерпілому збитки в межах до 51 000 грн.

Законом передбачені ТРИ типи полісів:

По першому типу полісів страхується відповідальність необмеженої кількості осіб, які на законних підставах експлуатують один транспортний засіб, що визначений у полісі.
По другому - страхується відповідальність однієї особи, вказаної у полісі, що може керувати декількома транспортними засобами певних категорій.
По третьому - від однієї до п'яти осіб, вказаних у полісі, при експлуатації одного транспортного засобу, визначеного у полісі.

Звільнені від обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності:

учасники бойових дій, інваліди І групи, інваліди війни - за умови керування власним транспортним засобом; а також особи, що керують ТЗ, належним інваліду І групи, у його присутності. Збитки, заподіяні такими громадянами за кермом власного автомобіля, відшкодовує МТСБУ.


Обсудить на форуме »Другие новости по теме:

 • Врегулювання страхових випадків за договорами добровільних та обов’язкових ...
 • Как правильно оформить полис осаго
 • Статистика Дтп в Украине впечатляющая, но при этом можно констатировать и о ...
 • Повышение стоимости договоров ОСАГО не предвидится – МТСБУ
 • Полисы ОСАГО нового образца украинские страховщики начнут выдавать с 11 окт ...


 • Подписаться на RSS

  Вы можете подписаться на RSS или Email, чтобы получать последние новости сайта.

  ТОП 5


   

  КОНТАКТЫ

  Phone: 099-339-48-99
  Phone: 098-538-56-86
  E-mail: safeco@bigmir.net

  СТАТИСТИКА

  Анализ веб сайтов Яндекс.Метрика